Garanti ve İade Koşulları

 • devrevadisi.com sitesinden alınan ürünler el yapımı devreler olduğu için kargo sürelerini mutlaka dikkate etmek gerekir. Standat kargo 14 işgünü içinde gönderilirken, hızlı kargo 7 işgünü içerisinde gönderilmektedir. Daha hızlı gönderim seçenekleri için mutlaka bizimle iletişime gerek onay alınız. Onay almadan ürünü aldığınız taktirde ve ürünü belirtilen kargo süresinden daha önce istediğiniz taktirde ürün gönderilmemektedir. Gönderilemeyecek ürünlerin iadesini istediğinizde en az 50TL olmak koşuluyla ödediğiniz paradan kesinti yapılarak paranız sizlere iade edilir. Kredi Kartı işlem ücreti, havale işlem ücreti, iade işlem ücreti gibi aracı kuruluşların bizden talep ettiği bu ücretleri bizim hatamız dışında oluşan nedenlerden dolayı firmamız tarafından karşılanmaması için bu şekilde bir kesinti yapılmaktadır.
 • Sattığımız ürünler imalatçı firma garantisi altında olup satılan tüm ürünler ithalat ürünü kullanan devrevadisi.com tarafından yapılan projeler test ve kontrol edilerek alınır, tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve ithalatçı firma tarafından yapılmaktadır. Ürünlerin garanti süresi ürün detaylarında belirtilmiştir. Ürünün beraberindeki faturasını veya varsa Garanti Belgesini saklayınız (Fatura garanti belgesi yerine geçerlidir). Ürünlerimizin çoğu, (DC motor, servo motor, motor sürücü, mikroişlemci vb.) ya da benzeri mekanik ürünler dış etkenlere karşı korumasız olduğundan sadece teslim aldığınız anda arızalı çıkarsa onarım/değişim yapılır. Ambajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer. Aldığınız ürünlerin kargo teslimi sırasında test etmeniz gerekmektedir. Ürün gruplarımızın çoğu size yollanmadan önce hem tedarikçi tarafından hem de devrevadisi.com tarafından test edilmektedir. Yaşayacağınız bu tip sıkıntıların kargo firmasından kaynaklanıyor olması muhtemeldir. Ürünler açılmış, kullanılmış ve fonksiyonlarında sıkıntı var ise info@devrevadisi.com  adresine mail yolu ile veya 0530 08 09 279 nolu telefon ile bilgi veriniz. Teknik personelimiz sizlere yardımcı olacaktır.
 • Projelendirilmiş ürünlerde kargo taşımacılığı sırasında problemler oluşabilir. Kargonuzu aldığınız aşamada ürünün çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Eğer herhangibir problem varsa  info@devrevadisi.com  adresine mail yolu ile veya 0530 08 09 279 nolu telefon ile bilgi veriniz. Teknik personelimiz sizlere yardımcı olacaktır.
 • Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan devrevadisi.com’e göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır.

 • Bu ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

 • Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi fimanın  stoklarına ve devrevadisi.com stoklarına bağlı olarak, iade ise destek departmanının vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine destek departmanının onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. devrevadisi.com sizi mağdur etmemek için tedarikçilere gerekli yaptırımı uygulayarak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır.
 • Tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile yapılması gerekir.
 • Ürünü kargodan teslim alırken mutlaka kontrol ediniz, ürün  içeriğinde eksik ya da herhangi bir zedelenme, kırık, bozukluk var ise kargo yetkilisine tutanak tutturarak ürünü teslim almadığınızı bildiriniz.

 • Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 • İade edilen ürünün hasarlı, çizik, programlanmış,yanmış vb. olması durumunda teknik personel tarafından onaylanmadığı sürece kabul edilmemektedir.

 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ürünü size teslim eden anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

 • Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 1 ile 3 hafta arasında değişmektedir.

 • İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelini belirtir ve banka hesap bilgilerinizi isteyen mesaj gönderilmektedir. Bu mesajı aldığınızda sitemizdeki müşteri hizmetlerimize iadenizin bedeli nispetinde ürün ya da para iadesi seçeneklerinden birini talep maili göndermelisiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, talebinize ilişkin maili alır almaz o gün otomatik olarak iade bedelini, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise hesap bilgilerini göndereceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır.